Uroda

Poznaj metodę OMO – nałóż odżywkę do włosów przed szamponem!

Metodo OMO jest uznawana za najlepszy sposób mycia długich włosów. Jeśli masz rozdwojone końcówki, suche, mocno zniszczone, farbowane lub trudno się rozczesujące włosy, koniecznie ją wypróbuj. Jak prawidłowo myć włosy według zasady OMO ? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące mycia głowy z zastosowaniem sekwencji: odżywka – mycie szamponem – odżywka.

Na czym polega mycie głowy według zasady OMO

Do tej pory mycie włosów polegało na dwukrotnym zastosowaniu szamponu, a następnie nałożeniu na włosy odżywki. To bardzo dobra metoda, ale okazuje się, że istnieją lepsze. Metoda OMO polega na nałożeniu najpierw odżywki, spłukaniu jej, umyciu włosów szamponem i ponownym nałożeniu odżywki do spłukiwania. Doskonale sprawdza się w przypadku włosów zniszczonych, potrzebujących nawilżenia, odżywienia i wygładzenia. Z tego sposobu będą zadowolone w szczególności posiadaczki włosów długich i kręconych, rozjaśnianych i poddawanych częstym zabiegom stylizacyjnym.

Metoda OMO krok po kroku

  1. Wyszczotkuj dokładnie włosy i zmocz je pod prysznicem. Nadmiar wody odciśnij w ręcznik.
  2. Nałóż na wilgotne włosy (na całą ich długość po same końce) na parę minut odżywkę o działaniu nawilżającym, np. z kwasem hialuronowym, gliceryną, aloesem czy pantenolem. Nie spłukuj.
  3. Następnie umyj głowę codziennym szamponem lub szamponem odbudowującym. Do włosów zniszczonych polecane są zwłaszcza szampony typu bond repair, które pomagają regenerować naderwane wiązania włosów głęboko w ich strukturze. Pamiętaj, aby myć szamponem jedynie skórę głowy. Szampon do włosów wbrew nazwie jest produktem przeznaczonym tylko pielęgnacji i mycia głowy – włosy powinny być delikatnie oczyszczone jedynie spływającą swobodnie po nich pianą. Nie trzyj włosów w trakcie mycia, lecz wykonuj delikatny masaż opuszkami palców. Spłucz piankę bardzo dokładnie.
  4. Kolejny krok to ponowne nałożenie na włosy odżywki. Tym razem sprawdzi się produkt mocniej regenerujący i domykający łuski włosa. Najlepsza odżywka do włosów suchych i zniszczonych zawiera emolienty lub specjalnie opracowany kompleks restrukturyzujący. Trzymaj ją kilka minut na włosach i spłucz obficie letnią wodą.
  5. Odciśnij mokre włosy w ręcznik. Nigdy ich nie pocieraj. Nałóż serum termoochronne i wysusz suszarką z umiarkowanie ciepłym strumieniem powietrza.

Rezultaty metody odżywka do włosów – mycie – odżywka

Włosy umyte metodą OMO stają się zdrowsze i bardziej lśniące, ponieważ mają zapewnioną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Są też lepiej nawilżone i wciąż sypkie, nie obciążone. Wskazówka: jeśli Twoje włosy mają tendencję do plątania się, podczas jednego z etapów nakładania odżywki, spróbuj je rozczesać na mokro, używając grzebienia z szerokim rozstawem zębów lub szczotki do rozczesywania na mokro. Odżywka do włosów tworzy film ochronny, który pozwala grzebieniowi gładko prześlizgiwać się pomiędzy pasmami bez uszkadzania ich struktury. Gdy włosy już będą umyte i gotowe do suszenia, przekonasz się jak banalnie łatwo można je ponownie rozczesać. Koniecznie wypróbuj metodę OMO.

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. graxa says:

    nie znałam i chyba musze wypróbować w takim razie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *