Uroda

Jak nawilżyć włosy zniszczone zabiegami stylizacyjnymi?

Stylizacja włosów jest ważna, zwłaszcza gdy borykamy się z włosami średnioporowatymi, które mają tendencję do puszenia się, czy wysokoporowatymi. Niestety wszelka stylizacja na gorąco powoduje, że niszczy się włosy, gdy nie zadba się o ich zabezpieczenie odpowiednim preparatem. Dziś podpowiemy jak nawilżyć włosy zniszczone zabiegami stylizacyjnymi.

Włosy zniszczone częstym prostowaniem czy kręceniem – co należy zrobić?

Jest wiele czynników wpływających na to, że włosy mogą być pozbawione blasku, a także nawilżenia. Prostowanie bez użycia środków termoochronnych czy kręcenie loków lokówką bądź prostownicą bez ich wcześniejszego zabezpieczenia prowadzi do zniszczenia, łamania się, wypadania włosów, a także ich przesuszenia. Jeżeli chce się kontynuować powyższe zabiegi stylizacyjne, to koniecznie trzeba zaopatrzyć się w produkty termoochronne. Jak nawilżyć włosy zniszczone? Dobrze może sprawdzić się woda lamelarna, która głęboko nawilża, a także przygotowuje włosy do stylizacji na ciepło nawet w temperaturze powyżej 200 stopni. Można też sięgnąć po inne kosmetyki tworzące swoisty film ochronny przeznaczone do spłukiwania tak jak woda lamelarna bądź bez spłukiwania. Końcówki włosów można zabezpieczać olejem dopasowanym do porowatości włosów. Dzięki temu można je odżywić i ograniczyć ich rozdwajanie. Oczywiście niezbędne jest też dobranie odpowiedniego szamponu i tu sprawdzi się produkt przeznaczony do zniszczonych włosów. Można sięgnąć po produkt z kwasami. Choćby szampon zawierający kwas maleinowy, który łączy włókna włosów i je rekonstruuje, czy też zawiera dodatkowo wzmacniające proteiny pszeniczne. Można sięgnąć po tzw. cement do włosów, czyli odżywkę z keratyną. Jest ona naturalnym budulcem włosów i także wypełnia ubytki. Ważnym składnikiem szamponów czy odżywek są aminokwasy i witaminy i nie powinno ich zabraknąć. Należy za to unikać obciążających produktów zawierających SLS, czy SLES.

Jak zadbać o włosy po trwałej ondulacji czy też przedłużaniu?

Produkty na włosy po trwałej absolutnie nie mogą zawierać SLS. Na końcówki dobrze sprawdza się serum z jedwabiem. Warto stosować szampony i odżywki przeznaczone do włosów kręconych i po trwałej ondulacji, które zawierają składniki głęboko nawilżające i wzmacniające. Sprawdzą się szampony z proteinami oraz keratyną, a także kwasem hialuronowym czy też mocznikiem, a także gliceryną, czyli humektantami. Połączenie aminokwasów białek pszenicy wpływa na odbudowę struktury. Bardzo dobrze na odbudowę nawilżenia po trwałej sprawdzi się również olejowanie. Można sięgnąć po olej z czarnuszki, wiesiołka, lniany czy też konopny. Jeżeli zniszczenia włosów są spowodowane przedłużaniem włosów, a właściwie nieprawidłową pielęgnacją w okresie noszenia przedłużonych pasm, to również można naprawić ubytki i nawilżyć włosy. Najlepiej stosować te zawierające d-panthenol, aloes, glicerynę czy kwas hialuronowy. W okresie noszenia doczepów nie można myć włosów zbyt ciepłą wodą i należy stosować dedykowane szampony i odżywki, by uniknąć rozpuszczenia łączeń pasm doczepianych z włosami.

Nie można zapomnieć, że istotne znaczenie ma także zbilansowana dieta. Należy dbać o to, by nie zabrakło w niej produktów bogatych w kwasy Omega-3 i Omega-6, witaminy, zwłaszcza z grupy B, a także witaminy C i E. Istotne znaczenie ma również odpowiednie nawodnienie organizmu, bo ono także wpływa na stan włosów.

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. inka says:

    Ja polecam częstsze mycie wtedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *